Μικτές ΕΠΣΜ: Πρεμιέρα κόντρα στην ΕΠΣ Καβάλας

235

Την Τετάρτη 19 Οκτωβρίου αρχίζει το Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών Ομάδων στις κατηγορίες Παίδων και Νέων και οι μικτές ομάδες της ΕΠΣ Μακεδονίας ξεκινούν τις αγωνιστικές τους δραστηριότητες αντιμετωπίζοντας τις αντίστοιχες ομάδες της ΕΠΣ Καβάλας στο Αθλητικό Κέντρο της Ενωσης στη Μίκρα, στη Θεσσαλονίκη.
Ο αγώνας των Παίδων θα αρχίσει στις 13.00 και των Νέων στις 15.00.

Οι Ενωσιακοί προπονητές της ΕΠΣ Μακεδονίας, Θωμάς Μεταξάς, Θανάσης Καναράς και Χάρης Παπαπαναγιώτου στις αποστολές συμπεριέλαβαν τους παρακάτω ποδοσφαιριστές:
ΜΙΚΤΗ ΠΑΙΔΩΝ: Βαλαής Κωνσταντίνος (Μπέμπηδες 2000), Γιόρτσιος Απόστολος (Μακεδονικός), Γκαγκανιάρης Νικόλαος (Νέοι Οδυασέα Κορδελιού), Γκαμάνης Θεοδόσιος (Μπέμπηδες 2000), Δρίτας Παναγιώτης – Ευάγγελος (Μέντεκας Καλαμαριάς), Καρατζούνης Ευριπίδης (Ηφαιστος Θέρμης), Κρίγκος Φίλιππος (Ποσειδώνας Καλαμαριάς), Λάμπρου Παναγιώτης (Νέοι Οδυσσέα Κορδελιού), Μαυροματίδης Κωνσταντίνος (Ακρίτες Συκεών), Παπαδημητρόπουλος Γεώργιος (Ακρίτες Συκεών), Πατερίστας Στέφανος (ΠΑΟ Διοικητηρίου). Πετρίδης Ναπολέων (Νέοι Οδυσσέα Κορδελιού), Πολίτης Αναστάσιος (Λιονταράκια), Σαλιάρης Ζήσης (Αρης), Σαλπιγγίδης Κωνσταντίνος (Αρης), Ταϊτζόγλου Ιωάννης (ΠΑΟΚ), Τσιάτρης Δημήτριος (ΠΑΟΚ) και Χατζόπουλος Ξενοφών (Μπέμπηδες 2000).
ΜΙΚΤΗ ΝΕΩΝ: Ακριτίδης Κωνσταντίνος (Αχιλλέας Τριανδρίας), Βουτσάς Χρήστος (ΠΑΟΚ), Γκουτζουρίδης Θεόδωρος (ΠΑΟΚ), Ζλατίντσης Απόλλων (Μαχητές Πεύκων), Θεοδωρίδης Δημήτριος (ΠΑΟΚ), Καζουλίδης Ηλίας (ΠΑΟΚ), Καλογήρου Αναστάσιος – Κοσμάς (ΣΑΝΤΟΣ Πανοράματος), Καραγιάννης Θωμάς (Ακαδ. Γ. Κούδας), Κορέας Κίμωνας (Αινείας Α.Π.), Κουσίδης Γεώργιος (Απόλλων Καλαμαριάς), Παπαδόπουλος Κωνσταντίνος (Αινείας Α.Π.), Παπίλιας Παναγιώτης (Αινείας Α.Π.), Πολίτης Δημήτριος (Νέοι Οδυσσέα Κορδελιού), Σαπρανίδης Νικόλαος (Λύκοι Δήμου Παύλου Μελά), Σεϊτανίδης Δημήτριος (Αγροτικός Αστέρας 2016 – Υποδομή), Τερζής Αστέριος (Βρασίδας Βρασνών), Τσιρώνας Θεόδωρος (Μπέμπηδες 2000) και Χατζηπιρπιρίδης Κωνσταντίνος (Αρης).

Στην αποστολή της ΕΠΣ Καβάλας Παίδων, μετά την προπόνηση της Δευτέρας (17/10) που έγινε στο Πολύστυλο, συμμετέχουν οι: Σιαματάς, Χρόνης, Ρέμπας, Μαγκαφίνης Αν., Τσάλμας, Καστράνης, Καλαϊτζής, Δανιηλίδης, Παπάζογλου, Πετροδημόπουλος, Ματσάγκος, Τόνιος, Καραχατζής, Τζάρα, Ταξίδης, Αγελαστόπουλος, Δούμας, Κουτσογιαννάκης.

Στην 18άδα της ΕΠΣ Καβάλας Νέων συμμετέχουν οι: Καραλευθέρης, Νέγκογλου, Μουλλάη, Σιμιτός, Σιδηρόπουλος, Μαυρίδης, Γλεντίδης, Τσολακίδης, Κουκουτάρης, Κακουλίδης, Μυτιληναίος, Καλαϊτζής, Ντουρτμές, Τελίδης, Σταματάκης, Λημναίος, Άγγος, Δημητριάδης.

Καθήκοντα προπονητή για άλλη μια χρονιά ασκούν ο Σταμάτης Παπαδάκης και ο Δήμος Φιλιππίδης.


Αναλυτικά, το πρόγραμμα και οι διαιτητές της 1ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου του Πανελλήνιου Πρωταθλήματος Παίδων-Νέων της ΕΠΟ (19/10) έχουν ως εξής: 

Παίδες

ΕΠΣ Μακεδονίας-ΕΠΣ Καβάλας (19/10, 13.00, ΕΠΣ Μίκρας/πλαστικό)

Διαιτητές: Μαμασούλας, Χουζάνας, Μεταξιώτης (ΕΠΣ Μακεδονίας)

ΕΠΣ Έβρου-ΕΠΣ Σέρρων (19/10, 13.00, Δημ. «Φ.Κοσμάς»)

Διαιτητές: Στρατούδης, Θάνος, Παπαχρήστος (ΕΠΣ Έβρου)

ΕΠΣ Χαλκιδικής-ΕΠΣ Δράμας (19/10, 13.00, Δημ. Καλυβών)

Διαιτητές: Τσακαλίδης, Κώστογλου, Καταρτζής (ΕΠΣ Χαλκιδικής)

ΕΠΣ Θράκης-ΕΠΣ Ξάνθης (19/10, 13.00, γηπ.Ραδιοφωνικού Σταθμού Θράκης)

Διαιτητές: Δρακίδης, Πολυχρονίδης, Καραγιάννης (ΕΠΣ Θράκης)

Νέοι

ΕΠΣ Μακεδονίας-ΕΠΣ Καβάλας (19/10, 15.00, ΕΠΣ Μίκρας/πλαστικό)

Διαιτητές: Μπαλάσας, Χουζάνας, Μεταξιώτης (ΕΠΣ Μακεδονίας)

ΕΠΣ Έβρου-ΕΠΣ Σέρρων (19/10, 15.00, Δημ. «Φ.Κοσμάς»)

Διαιτητές: Σιδηρόπουλος Σ. (ΕΠΣ Έβρου), Θάνος, Παπαχρήστος (ΕΠΣ Έβρου)

ΕΠΣ Χαλκιδικής-ΕΠΣ Δράμας (19/10, 15.00, Δημ. Καλυβών)

Διαιτητές: Δημητριάδης, Κώστογλου, Καταρτζής (ΕΠΣ Χαλκιδικής)

ΕΠΣ Θράκης-ΕΠΣ Ξάνθης (19/10, 15.00, γηπ.Ραδιοφωνικού Σταθμού Θράκης)

Διαιτητές: Κουμπαράκης, Πολυχρονίδης, Καραγιάννης (ΕΠΣ Θράκης)