SL K17: Πρόγραμμα και Βαθμολογίες (6η αγωνιστική)

105

Συνεχίζεται την Κυριακή 23 Οκτωβρίου το Πρωτάθλημα της Super League K17 με την αγωνιστική.

Στον Νότιο Όμιλο η πρωτοπόρος ΑΕΚ θα φιλοξενηθεί στις εγκαταστάσεις του “Ρέντη” από τον δεύτερο Ολυμπιακό, ενώ ο Παναθηναϊκός θα βρεθεί αντιμέτωπος με τον Πανιώνιο στην έδρα του Πανιωνίου.

Δείτε αναλυτικά τη βαθμολογία και το πρόγραμμα της 6η αγωνιστικής της Super League Κ17 στο νότιο όμιλο

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | Κ17 Nότιος ΟΜΙΛΟΣ

Θέση Ομάδα Αγων. Ν Ι Η Γκολ Διαφορά Πόντοι
1 ΑΕΚ 5 4 0 1 9 5 12
2 Παναθηναϊκός 4 3 0 1 10 4 9
3 Ολυμπιακός 4 3 0 1 7 3 9
4 Αστέρας Τρ. 4 3 0 1 4 0 9
5 Λεβαδειακός 5 2 0 3 2 -1 6
6 Πανιώνιος 5 1 1 3 5 -2 4
7 Ατρόμητος 4 1 0 3 5 -3 3
8 Πλατανιάς 5 0 1 4 2 -6 1

Πρόγραμμα | 6η Αγωνιστική – 1ος Γύρος

ΑΓΩΝΑΣ ΓΗΠΕΔΟ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ SCORE
ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ-ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ. ΔΗΜΟΤΙΚΟ ΑΓΙΩΝ ΑΠΟΣΤΟΛΩΝ 23 Οκτωβρίου 2016 10:45
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. ΑΘΛ. ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΠΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ (ΑΓ.ΣΠΥΡΙΔΩΝ) 23 Οκτωβρίου 2016 12:00
ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ Β’ ΑΡΓΥΡΟΥΠΟΛΗΣ (ΛΑΥΡΑΣ) 23 Οκτωβρίου 2016 12:00
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ-A.E.K. ΠΡΟΠ. ΚΕΝΤΡΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ (ΑΓ.Ι.ΡΕΝΤΗ) 23 Οκτωβρίου 2016 15:00
 Σε εφαρμογή της υπ’ αρίθμ. 149/16.06.2016 απόφασης του Μονομελούς Πρωτοβάθμιου Πειθαρχικού Οργάνου της Super League, από τον ΠΛΑΤΑΝΙΑ αφαιρούνται δύο (2) βαθμοί.

Στον Βόρειο Όμιλο, η πρωτοπόρος Βέροια υποδέχεται τον ουραγό Ηρακλή, ενώ ΠΑΟΚ και ΠΑΣ Γιάννινα που ισοβαθμούν στη δεύτερη θέση φιλοξενούν Παναιτωλικό και Λάρισα αντίστοιχα.

Δείτε αναλυτικά τη Βαθμολογία και το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής της Super League Κ17 στο βόρειο όμιλο

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ | Κ17 Bόρειος ΟΜΙΛΟΣ

Θέση Ομάδα Αγων. Ν Ι Η Γκολ Διαφορά Πόντοι
1 Βέροια 5 4 0 1 9 6 12
2 ΠΑΟΚ 5 3 1 1 15 9 10
3 ΠΑΣ Γιάννινα 5 3 1 1 12 6 10
4 Ξάνθη 5 2 1 2 10 2 7
5 Παναιτωλικός 5 1 2 2 4 -2 5
6 Λάρισα 5 1 1 3 3 -5 4
7 Κέρκυρα 5 1 1 3 5 -11 4
8 Ηρακλής 5 0 3 2 3 -5 3

Πρόγραμμα | 6η Αγωνιστική – 1ος Γύρος

ΑΓΩΝΑΣ ΓΗΠΕΔΟ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ SCORE
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ-Α.Ε.Λ. ΑΘΛ. ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΠΣ ΗΠΕΙΡΟΥ 22 Οκτωβρίου 2016 13:30
Α.Ο.Κ.-Α.Ο. ΞΑΝΘΗ ΑΘΛ. ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΠΣ ΚΕΡΚΥΡΑΣ (ΚΑΝΟΝΙ) 23 Οκτωβρίου 2016 10:30
Π.Α.Ο.Κ.-ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΕΝΤΡΟ ΛΟΛΑΣ 23 Οκτωβρίου 2016 11:00
ΒΕΡΟΙΑ-ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ ΔΙΑΒΑΤΟΥ 23 Οκτωβρίου 2016 13:00