Πρεμιέρα στο 4ο Πρωτοχρονιάτικο “Acadimies Golden Cup”: Τα αποτελέσματα

197

Ξεκίνησε σήμερα (Τετάρτη 4/1) το 4ο Πρωτοχρονιάτικο Τουρνουά «Acadimies Golden Cup», που διεξάγεται στη Θεσσαλονίκη και θα διαρκέσει ως τις 7 Ιανουαρίου 2017 στα αθλητικά κέντρα ΑΟ Λέοντες και Μακεδονικού.

Η διοργάνωση άρχισε με τον καλύτερο τρόπο, εν μέσω εξαιρετικών καιρικών συνθηκών, που επέτρεψαν στους νεαρούς ποδοσφαιριστές να ξεδιπλώσουν το ταλέντο τους στους αγωνιστικούς χώρους και να προσφέρουν θεαματικά παιχνίδια.

Θυμίζουμε ότι το τουρνουά διοργανώνει ο Οργανισμός Ανάπτυξης Σχολών Ποδοσφαίρου Ελλάδας (ΟΑΣΠΕ) με την υποστήριξη της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, της ΕΠΣ Μακεδονίας, του Συνδέσμου Προπονητών Ποδοσφαίρου Θεσσαλονίκης, του Δήμου Παύλου Μελά κι άλλων σημαντικών φορέων.

Πρόκειται για ένα μεγάλο τουρνουά Ακαδημιών με τη συμμετοχή 19 συλλόγων, 48 τμημάτων υποδομής και 800 παιδιών, γεννημένα από το 2002 ως και το 2012, τα οποία αναμένεται να δώσουν περισσότερους από 100 αγώνες.

Δείτε αναλυτικά τα αποτελέσματα της πρεμιέρας σε κάθε κατηγορία:

ΠΑΙΔΙΚΟ – Α΄ ΦΑΣΗ ΑΓΩΝΩΝ 

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

TOUMBA FC (1) – PAOK LADIES 4-1

ΑΟ ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ 2-3

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

Α.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ – Α.Ε. ΕΥΟΣΜΟΥ 7-0

TOUMBA FC (2) – ΚΙΣΣΟΣ ΧΟΡΤΙΑΤΗ 5-1

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ – Α΄ ΦΑΣΗ ΑΓΩΝΩΝ 

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

TOUMBA FC – ΛΥΚΟΙ FC 2-1

ΠΑΟΠ ΔΡΑΜΑΣ (1) – ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 0-7

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΟ ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ – ΑΕΚ ΚΑΡΥΩΤΙΣΣΑΣ 3-1

ΠΑΟΠ ΔΡΑΜΑΣ (2) – PAOK LADIES 0-0

JUNIOR 2007 – Α΄ ΦΑΣΗ ΑΓΩΝΩΝ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

Α.Ο. ΠΡΩΤΕΑΣ – Α.Ε. ΕΥΟΣΜΟΥ 5-2

TOUMBA FC – ΝΙΚΗ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ 4-9

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΤΕΡΜΩΝ (1) – ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΣ 2-3

ΑΚΡΙΤΕΣ ΣΥΚΕΩΝ – ΑΤΕΡΜΩΝ (2) 5-1

JUNIOR 2006 – Α΄ ΦΑΣΗ ΑΓΩΝΩΝ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΕ ΠΑΟΚ – TOUMBA FC 5-0

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΑΟ ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ 2-4

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΠΑΟΠ ΔΡΑΜΑΣ – ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ 0-1

BARCELONICA – PAOK LADIES 3-3

PRE-JUNIOR – Α΄ ΦΑΣΗ ΑΓΩΝΩΝ

Α΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΙΑΣ ΕΥΟΣΜΟΥ – TOUMBA FC 7-1

PAOK LADIES – ΝΙΚΗ ΕΥΚΑΡΠΙΑΣ 0-0

Β΄ ΟΜΙΛΟΣ

ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΑΚ. ΝΕΑΠΟΛΗΣ 1-2

ΑΟ ΛΕΟΝΤΕΣ – ΠΑΕ ΠΑΟΚ 2-2

*Στην κατηγορία bambini έγιναν οι παρακάτω αγώνες με φιλικό χαρακτήρα: 

TOUMBA FC (1)  –  PAOK LADIES

ΑΟ ΠΡΩΤΕΑΣ   – A.E ΕΥΟΣΜΟΥ

TOUMBA FC (2)  –  ΚΙΣΣΟΣ ΧΟΡΤΙΑΤΗ

ΑΟ ΚΑΠΠΑΔΟΚΩΝ  –  ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ