6ο Acadimies Golden Cup: Το πρόγραμμα της 2ης ημέρας

107

Την Πέμπτη 20 Απριλίου θα διεξαχθούν οι αναμετρήσεις της δεύτερης ημέρας του 6ου Πασχαλινού τουρνουά Ακαδημιών «Acadimies Golden Cup» στα γήπεδα «Αθλητικό Κέντρο Ντίνος Κούης» και «Αθλητικό Πάρκο ΕΚΟ».

Πρόκειται για ένα ιδιαίτερα ενδιαφέρον τουρνουά, στο οποίο απεικονίζεται η ποδοσφαιρική Ελλάδα. Κι αυτό γιατί οι συμμετοχές προέρχονται και από τις 4 γραμμές του ελληνικού ποδοσφαιρικού ορίζοντα.

Δείτε ΕΔΩ τα αποτελέσματα της πρεμιέρας.

Αξίζει να σημειωθεί ότι στην τελετή λήξης του τουρνουά θα τιμηθούν για την προσφορά τους στο Παιδικό Ποδόσφαιρο οι βετεράνοι ποδοσφαιριστές και μεταλαμπαδευτές των γνώσεών τους:

ΝΙΚΟΣ ΚΑΡΥΔΑΣ – ΠΑΟΚ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ ΗΜΑΘΙΑΣ ΕΜΠΕΝΙΖΕΡ ΧΑΓΚΑΝ – ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ ΝΤΙΝΟΣ ΚΟΥΗΣ – ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΝΤΙΝΟΣ ΚΟΥΗΣ ​ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΚΑΡΑΤΑΪΔΗΣ – ΔΙΕΥΘΥΝΤΗΣ ΑΚΑΔΗΜΙΑΣ ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟ.

ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΤΩΝ ΑΓΩΝΩΝ ΤΗΣ ΔΕΥΤΕΡΗΣ ΗΜΕΡΑΣ:

JUNIOR

ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ
10:00-11:05 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ  vs  ΠΑΕ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΒΟΛΟΥ (Α΄  Όμιλος)
11:15-12:20 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ  vs  ΕΘΝΙΚΟΣ ΠΥΛΑΙΑΣ (Α΄ Όμιλος)
12:30-13:35 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΥΜΙΝΩΝ  vs  ΠΑΟΚ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ (Β’  Όμιλος)
13:45-14:50 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ  ΜΕΝΙΔΙ  vs  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ (Β΄  Όμιλος)

 

ΠΡΟΠΑΙΔΙΚΟ

ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ
10:00-11:05 ΑΕΚ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ  vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΕΝΤΗ (Α’  Όμιλος)
11:15-12:20 ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ vs ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Β’  Όμιλος)
12:30-13:35 ΠΑΟΚ ΚΟΥΛΟΥΡΑΣ vs ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΑΚΥΝΘΟΥ (Α΄  Όμιλος)
13:45-14:50 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΡΑΪΣΚΑΚΗ  vs  ΠΑΕ ΗΡΑΚΛΗΣ  (Β΄  Όμιλος)

ΠΑΙΔΙΚΟ 

ΩΡΑ ΑΓΩΝΑΣ
10:00-11:15 ΠΑΕ ΑΡΗΣ  vs  ΑΠΟΛΛΩΝ ΖΑΚΥΝΘΟΥ  (Α Όμιλος)
10:00-11:15  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΡΕΘΥΜΝΟΥ  vs  ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ   (Α Όμιλος)
11.30-12:45 ΠΑΕ ΑΓΡΟΤΙΚΟΣ ΑΣΤΕΡΑΣ   vs  ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ ΚΟΜΟΤΗΝΗΣ   (Β  Όμιλος)
11:30-12:45 ΑΕΚ ΗΡΑΚΛΕΙΟ ΚΡΗΤΗΣ  vs  ΑΣΤΕΡΑΣ ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ  (Β  Όμιλος)

 

Το 6ο Acadimies Golden Cup τελεί υπό την αιγίδα της ΕΠΣ Μακεδονίας, του Συνδέσμου Προπονητών Ποδοσφαίρου Θεσσαλονίκης, της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, του Δήμου Θεσσαλονίκης, του Δήμου Παύλου Μελά κι άλλων σημαντικών φορέων.