Οι μεταγραφικές ενισχύσεις της Ακαδημίας του Ολυμπιακού

219

Η Διεύθυνση Ακαδημίας Ποδοσφαίρου της ΠΑΕ Ολυμπιακός ανακοίνωσε την ένταξη τριάντα πέντε (35) ποδοσφαιριστών στα αγωνιστικά Τμήματα Υποδομής.

Η ενίσχυση αφορά ποδοσφαιριστές γεννημένους από το 2000 έως και το 2006 και θα αγωνιστούν στις ομάδες Κ-20, Κ-17, Κ-16, Κ-15, Κ-14, Κ-13 και Κ-12 της Ακαδημίας.

Στη λίστα είναι και επτά (7) που προέρχονται από το Δίκτυο Σχολών του Ολυμπιακού το οποίο κάθε χρόνο “τροφοδοτεί” την Ακαδημία και ειδικά στις μικρότερες ηλικιακά ομάδες.

Αναλυτικά οι ποδοσφαιριστές που αποκτήθηκαν ανά ομάδα:

Κ-20

Καλαματιανός Μανώλης/2000/Ελεύθερος

 

Κ-17

Μπαλωμένος Κωνσταντίνος/ 2001/ Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου

Δολαψάκης Ιωάννης/ 2001/ Εργοτέλης

Ζαχαράκης Γεώργιος/ 2001/ Τοξότης Λάρισας

Μπόνιος Αναστάσιος/ 2001/ ΠΑΟ Κοίλων

Ντούλος Αλέξανδρος/ 2001/ Ολυμπιακός Αγίου Στεφάνου

Στουρνάρας Δημήτριος/ 2001/ Σχολή Ολυμπιακού Λειβαδιάς

Τσαγκαλίδης Παναγιώτης/ 2001/ Ηρακλής Πτολεμαϊδας

Χαϊντίνι Άγγελλος/ 2001/ Εργοτέλης

 

Κ-16

Δεληγιαννίδης Βασίλειος/ 2002/ Ακαδημία “Μπέμπηδες 2000”

Θεοδωρίδης Δημήτριος-Χριστόφορος/ 2002/ Ελέυθερος

Κατσαβάκης Πολύκαρπος/ 2002/ Ακαδημία “Ντίνος Κούης”

Παπαδόπουλος Γεώργιος/ 2002/ Κρόνος Καστοριάς

 

Κ-15

Βαλαής Κωνσταντίνος/ 2003/ Ακαδημία “Μπέμπηδες 2000”

Ιμπαγάσα Γιάγκο/ 2003/ Σχολή Ολυμπιακού Αλίμου

Κατσόγιαννος Χαράλαμπος/2003/ ΑΕΚ Τρίπολης

Κασέμι Ρενίλντ/ 2003/ Πανναξιακός

Λιοφάγος Μανώλης/ 2003/ Δαβουρλής Κ-92

Μπονέλης Κωνσταντίνος/ 2003/ ΑΟ Δήμητρα Τρικάλων

Παπανικόπουλος Αθανάσιος/ 2003/ Τιτάν Σερβίων

Πάστρας Χαράλαμπος/ 2003/ Σχολή Ολυμπιακού Λειβαδιάς

Ρόκου Κριστιάν/ 2003/ Νέα Πέραμος

Συρμής Γεώργιος/ 2003/ Ίκαρος Πετρωτού

Φρέρης Νικόλαος/ 2003/ ΑΠ Σύρος 2002

 

Κ-14

Μπομπότης Νικόλαος/ 2004/ Ακαδημία Club 55

Πούλιος Παναγιώτης/ 2004/ Σχολή Ολυμπιακού Ταύρου

Χρήστου Νικόλαος/ 2004/ ΑΕ Καραϊσκάκης

 

Κ-13

Δόριζας Ιωάννης/ 2005/ Αίμος Πετρούπολης

Παπακανέλλος Αντώνιος/ 2005/ Ελεύθερος

Χατζηάνογλου Στέλιος/ 2005/  Σχολή Ολυμπιακός Αλίμου

 

Κ-12

Βασιλόπουλος Κωνσταντίνος/ 2006/ Σκορπιός Φυλής

Γιοβανίδης Ίωνας/ 2006/ Σχολή Ολυμπιακός Ρέντη

Δρίκος Αθανάσιος/ 2006/ Ελεύθερος

Κουτσόπουλος Γεώργιος/ 2006/ Δόξα Αγίας Άννας

Λιατσικούρας Ανάργυρος/ 2006/ Σχολή Ολυμπιακού Γλυκά Νερά