SL K17: Πρόγραμμα και βαθμολογίες

394

Η 20η αγωνιστική της Super League για την Κ17 έφτασε και θα διεξαχθεί το διήμερο 10 και 11 Φεβρουαρίου 2018, με 7 αγώνες.

Η έναρξη της αγωνιστικής θα πραγματοποιηθεί το Σάββατο 10 Φεβρουαρίου, με την πρωτοπόρο του Β’ Ομίλου Ξάνθη να υποδέχεται τη Λαμία.
Το πρωί της Κυριακής (στις 11:30), η Κ17 του ΠΑΟΚ θα αναμετρηθεί με την Κέρκυρα στο Αθλητικό Κέντρο LOLAS, ενώ μισή ώρα αργότερα (στις 12:00) θα έχουμε σέντρα στη Βοιωτία, όπου ο Λεβαδειακός υποδέχεται τον Πλατανιά, αλλά και στην Αθήνα, με τον Παναθηναϊκό να φιλοξενεί τον Αστέρα Τρίπολης.
Το μεσημέρι της Κυριακής ο ΠΑΣ Γιάννινα θα αναμετρηθεί εντός έδρας με τον Παναιτωλικό.
Η 20η αγωνιστική θα ολοκληρωθεί με 2 ματς: Ο Ατρόμητος θα υποδεχθεί τον τρίτο στη βαθμολογία του Α’ Ομίλου Πανιώνιο και ο Ολυμπιακός, που βρίσκεται μόλις ένα βαθμό πίσω από τον πρωτοπόρο Παναθηναϊκό, θα φιλοξενήσει στο Ρέντη την ΑΕΚ.

Αναλυτικά τα προγράμματα των δύο ομίλων:

 

Α’ Ομιλος

ΑΓΩΝΑΣ ΓΗΠΕΔΟ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ
ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ – ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ ΑΘΛ. ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΕΙΣ ΕΠΣ ΒΟΙΩΤΙΑΣ (ΑΓ. ΣΠΥΡΙΔΩΝ) 11 Φεβρουαρίου 2018
12:00
ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ. ΑΘΛ. ΚΕΝΤΡΟ ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΥ (Γ. ΚΑΛΑΦΑΤΗΣ) 11 Φεβρουαρίου 2018
12:00
ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. – ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ ΗΦΑΙΣΤΟΥ ΠΕΡΙΣΤΕΡΙΟΥ 11 Φεβρουαρίου 2018
14:30
ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ – ΑΕΚ ΠΡΟΠ. ΚΕΝΤΡΟ ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΥ (ΑΓ. Ι. ΡΕΝΤΗ) 11 Φεβρουαρίου 2018
14:30
ΡΕΠΟ: ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜΥΡΝΗΣ

 

Β’ Ομιλος

ΑΓΩΝΑΣ ΓΗΠΕΔΟ ΗΜ/ΝΙΑ ΩΡΑ
Α.Ο. ΞΑΝΘΗ – ΛΑΜΙΑ ΑΘΛ. ΚΕΝΤΡΟ ΠΗΓΑΔΙΩΝ 10 Φεβρουαρίου 2018
11:00
Π.Α.Ο.Κ. – Α.Ο.Κ. ΑΘΛ. ΚΕΝΤΡΟ LOLAS (ΓΗΠΕΔΟ 1) 11 Φεβρουαρίου 2018
11:30
ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ – ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ ΑΘΛ. ΚΕΝΤΡΟ EPIRUS 11 Φεβρουαρίου 2018
12:30
ΡΕΠΟ: Α.Ε.Λ

 

Οι βαθμολογίες των Ομίλων:

Α’ Ομιλος

# ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘ.
1 ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ 16 39
2 ΟΛΥΜΠΙΑΚΟΣ 16 38
3 ΠΑΝΙΩΝΙΟΣ 16 34
4 ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΘ. 16 26
5 ΑΣΤΕΡΑΣ ΤΡΙΠ. 16 25
6 ΠΛΑΤΑΝΙΑΣ 16 17
7 Α.Ε.Κ. 16 12
8 ΛΕΒΑΔΕΙΑΚΟΣ 16 6
9 ΑΠΟΛΛΩΝ ΣΜ. 16 4

 

Β’ Ομιλος

# ΟΜΑΔΑ ΑΓΩΝΕΣ ΒΑΘ.
1 Α.Ο. ΞΑΝΘΗ 16 37
2 Π.Α.Ο.Κ. 16 34
3 Α.Ε.Λ. 16 25
4 ΠΑΝΑΙΤΩΛΙΚΟΣ 17 25
5 ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ 16 16
6 Α.Ο.Κ. 15 9
7 ΛΑΜΙΑ 16 9