SL K17: Αστέρας Τρίπολης-Λεβαδειακός 3-0

263

Άνετη νίκη με 3-0 από το πρώτο ημίχρονο σημείωσε ο Αστέρας Τρίπολης απέναντι στον Λεβαδειακό για το Νότιο Όμιλο στο πλαίσιο της 22ης αγωνιστικής του Πρωταθλήματος της Super League K17.

Πιο συγκεκριμένα, μόλις στο 3′, ο Παπαγεωργίου έκανε το 1-0 για τους γηπεδούχους, ενώ επτά λεπτά ο Ντίνος σημείωσε το 2-0 και στο 26′ ο Κάρδαρης διαμόρφωσε το τελικό σκορ για τους Αρκάδες.

Οι συνθέσεις των ομάδων:

Αστέρας Τρίπολης: Πέτρου, Σταθόπουλος, Βασιλικόπουλος, Ζορμπάς, Μιχελής, Μαχαίρας, Παπαγεωργίου, Κωτσόπουλος, Ντίνος, Μιχόπουλος, Κάρδαρης, ενώ μπήκαν και οι Μπέρκης, Αλημίσης, Δούρος.

Λεβαδειακός: Λιάππης, Στ. Νικολάου (27′ Σαχίνης), Σκλαβούνος, Γερακιός, Μολές, Καρασάββας (27′ Γ. Νικολάου), Χεκιμάι (27′ Λαζίδης), Καζμάς, Λέττης (72′ Πρίφτης), Τσάπρας, Σπίρι (76′ Κατσικαλάκης).