ΟΑΣΠΕ: 15o Golden Cup Αποτελέσματα 2ης αγωνιστικής

986

Με απόλυτη οργανωτική επιτυχία ολοκληρώθηκε η 2η αγωνιστική ημέρα του 15ου Golden Cup το Σάββατο 4 Ιανουαρίου! Με σύμμαχο τον εξαιρετικό καιρό, το Πρωτοχρονιάτικο Τουρνουά που διοργανώνει ο ΟΑΣΠΕ στη Θεσσαλονίκη, συνεχίστηκε με τις 21 ομάδες από διαφορετικά μέρη της Ελλάδας που τιμούν με την παρουσία τους τη διοργάνωση, να αφήνουν άριστες εντυπώσεις σε όλα τα επίπεδα!

Οι ομάδες που συμμετέχουν είναι οι εξής: ΠΑΕ ΠΑΟΚ, ΠΑΕ Άρης, Απόλλων Καλαμαριάς, ΑΣ Ηρακλής, ΑΕΚ Καρυώτισσα Πέλλας, Εβρος Σουφλίου, ΝΠΣ Βέροια, Ακαδημία ΡΟ.ΜΑ Κέρκυρα, Θιναλιακός Κέρκυρα, Ακαδημία Σφακιανάκης Κέρκυρα, Shooters FC Θεσσαλονίκη, Κεραυνός Ελευθερών Καβάλας, Ηρακλής Μεγάλης Παναγίας Χαλκιδικής, Κεραυνός Μακρύγιαλου Πιερίας, Βυζαντινός Αθλητικός Ομιλος (ΒΑΟ), Αναγέννηση Πανοράματος Θεσσαλονίκης, ΑΟ Χανιώτη Χαλκιδικής, ΑΠΕ Λαγκαδά, Ακαδημία Μίκρας, ΑΠΣ Κρόνος Αργυράδων Κέρκυρας, Αχιλλέας Τριανδρίας.

Το 15o Πανελλήνιο Τουρνουά Golden Cup, ένα από τα μεγαλύτερα ποδοσφαιρικά τουρνουά για τμήματα υποδομής στην Ελλάδα έχει την υποστήριξη της ΕΠΣ Μακεδονίας, της Περιφέρειας Κεντρικής Μακεδονίας, του Δήμου Θεσσαλονίκης, του ΣΠΠΘ και άλλων σημαντικών φορέων.

 

ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ 2ης Αγωνιστικής Ημέρας

ΣΑΒΒΑΤΟ 4 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ K14

Β΄ΦΑΣΗ

  • ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΙΚΡΑΣ vs   ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ 2006       2-2
  • ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ vs  ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ 2007   1-4
  • ΝΠΣ ΒΕΡΟΙΑ vs  SHOOTERS (Β  Όμιλος)  3-4
  • ΡΟ.ΜΑ & ΓΕΘ ΚΕΡΚΥΡΑ  vs  ΑΕΚ ΚΑΡΥΩΤΙΣΣΑ    4-2

Γ΄ΦΑΣΗ

  • ΝΠΣ ΒΕΡΟΙΑ  vs   ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ (2006)    5-0
  • AEK ΚΑΡΥΩΤΙΣΣΑ  vs  ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ (2007)  1-5
  • ΑΚΑΔΗΜΙΑ ΜΙΚΡΑΣ vs  SHOOTERS 3-1
  • ΑΧΙΛΛΕΑΣ ΤΡΙΑΝΔΡΙΑΣ vs ΡΟ.ΜΑ & ΓΕΘ ΚΕΡΚΥΡΑ    1-6

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ K12

Β’ ΦΑΣΗ

  • ΡΟ.ΜΑ & ΓΕΘ ΚΕΡΚΥΡΑ vs ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ      3-3
  • ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ 2009 vs  ΗΡΑΚΛΗΣ Μ. ΠΑΝΑΓΙΑΣ 8-1
  • ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΑΚΡΥΓΙΑΛΟΥ vs  ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ 2008        2-6
  • ΝΠΣ ΒΕΡΟΙΑ vs ΚΡΟΝΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑ 9-0

Γ’ ΦΑΣΗ

  • ΝΠΣ ΒΕΡΟΙΑ vs   ΗΡΑΚΛΗΣ Μ. ΠΑΝΑΓΙΑΣ 10 -0
  • ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ vs  ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ 2008 0-4
  • ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ 2009 vs ΚΡΟΝΟΣ ΚΕΡΚΥΡΑ 3-1
  • ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΜΑΚΡΥΓΙΑΛΟΥ  vs ΡΟ.ΜΑ & ΓΕΘ ΚΕΡΚΥΡΑ   2-3

K10

Β’ ΦΑΣΗ

  • ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ vs ΠΑΝΟΡΑΜΑ 0-4
  • ΚΡΟΝΟΣ ΑΡΓΥΡΑΔΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑ vs ΒΑΟ    3-1
  • ΡΟ.ΜΑ ΚΕΡΚΥΡΑ vs ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 4-0
  • ΝΠΣ ΒΕΡΟΙΑ vs ΠΑΕ ΑΡΗΣ (Α  Όμιλος)    1-3

Γ’ ΦΑΣΗ

  • ΚΡΟΝΟΣ ΑΡΓΥΡΑΔΩΝ ΚΕΡΚΥΡΑ vs ΝΠΣ ΒΕΡΟΙΑ 0-5
  • ΑΣ ΗΡΑΚΛΗΣ vs ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ 0-3
  • ΠΑΕ ΑΡΗΣ  vs ΒΑΟ 5-2
  • ΡΟ.ΜΑ ΚΕΡΚΥΡΑ vs ΠΑΝΟΡΑΜΑ 3-6

K8

Β’ ΦΑΣΗ ΑΓΩΝΩΝ

  • 13:00-13:30   ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΠΑΕ ΠΑΟΚ
  • 13:35-14:05   ΠΑΕ ΑΡΗΣ – ΡΟ.ΜΑ ΚΕΡΚΥΡΑ

Γ’ ΦΑΣΗ ΑΓΩΝΩΝ

  • 18:10-18:40   ΑΠΟΛΛΩΝ ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ – ΠΑΕ ΑΡΗΣ
  • 18:45-19:15   ΠΑΕ ΠΑΟΚ – ΡΟ.ΜΑ ΚΕΡΚΥΡΑ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Β ΦΑΣΗ

  • 11:00-12:00     ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ vs SHOOTERS  2-2
  • 12:00-13:00   ΑΠΕΛ WS vs ΧΑΝΙΩΤΗ 1-0

Γ ΦΑΣΗ

  • 15:00-16:00   ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ vs ΑΠΕΛ WS (Α  Όμιλος)       2-2
  • 16:00-17:00   ΧΑΝΙΩΤΗ  vs SHOOTERS (Α  Όμιλος)       1-6

Η σπουδαία αυτή διοργάνωση θα ρίξει αυλαία την Κυριακή 5 Ιανουαρίου 2020, στο Αθλητικό Κέντρο Planet FC με τους Μικρούς και Μεγάλους Τελικούς σε όλες τις κατηγορίες.

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 5 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ14

  • 10.30 – 11.45 ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ     SHOOTERS – ΡΟ.ΜΑ ΚΕΡΚΥΡΑ
  • 12.00 – 13.30 ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ  ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑ – ΜΙΚΡΑ FC

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ12

  • 11:00-12:00   ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΡΟ.ΜΑ ΚΕΡΚΥΡΑ – ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑ
  • 12:00-13:00   ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ   ΝΠΣ ΒΕΡΟΙΑ –ΣΦΑΚΙΑΝΑΚΗΣ ΚΕΡΚΥΡΑ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ Κ10

  • 11:00-12:00   ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΡΟ.ΜΑ ΚΕΡΚΥΡΑ – ΝΠΣ ΒΕΡΟΙΑ
  • 12:00-13:00   ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΑΕ ΑΡΗΣ – ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΠΑΝΟΡΑΜΑ

Κ8 ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 5 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

  • 12:00-12:30   ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΑΕ ΑΡΗΣ – ΑΠΟΛΛΩΝ – ΚΑΛΑΜΑΡΙΑΣ
  • 12:30-13:00   ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΠΑΕ ΠΑΟΚ – ΡΟ.ΜΑ ΚΕΡΚΥΡΑ

ΚΟΡΙΤΣΙΑ

ΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ ΚΥΡΙΑΚΗ 5 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2020

  • 11:00-12:00   ΜΙΚΡΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ SHOOTERS – ΧΑΝΙΩΤΗ
  • 12:00-13:00   ΜΕΓΑΛΟΣ ΤΕΛΙΚΟΣ ΑΠΕΛ – ΕΒΡΟΣ ΣΟΥΦΛΙΟΥ