SL Κ20: Ξάνθη-Λάρισα 4-1

254

Η ομάδα Νέων της Ξάνθης πέστρεψε στις επιτυχίες, επικρατώντας με το εμφατικό 4-1 της Λάρισας εντός έδρας το απόγευμα του Σαββάτου (10/12), για την 14η αγωνιστική της Super League Κ20.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν νωρίς όμως οι παίκτες του Κώστα Προδρομίτη ισοφάρισαν πριν λήξει το ημίχρονο και πέτυχαν άλλα τρία γκολ στην επανάληψη.

Στο 6′ ο Μακρής με σουτ έκανε το 0-1 ενώ στο 45′ η ξανθιώτικη ομάδα ισοφάρισε με το πλασέ του Κώστα. Το 2-1 έγινε από τον Σαμπανίδη στο 76′ το 3-1 από τον Μελισσόπουλο στο 85′ και στο 88′ με το πέναλτι που κέρδισε ο Καλογιάννης, ο Κώστας πέτυχε το δεύτερο γκολ του στο παιχνίδι διαμορφώνοντας το τελικό αποτέλεσμα.

Συνθέσεις:

Ξάνθη: Δεμένικος, Χασάνογλου, Ψεμματάς, Βαφειάδης, Σβάρνας, Τσέλα, Παπαδόπουλος, Κώστας, Μελισσόπουλος (88′ Καλαϊτζίδης), Καπτέλι (65′ Καλογιάννης), Σαμπανίδης (88′ Τζιβανόπουλος).

Λάρισα: (αναμένεται)