Όλοι οι φετινοί τελικοί του Κυπέλλου των ΕΠΣ και οι ως τώρα νικητές

Όλοι οι φετινοί τελικοί του Κυπέλλου των ΕΠΣ και οι ως τώρα νικητές

Ο μήνας Μάρτιος αποτελεί κατά παράδοση τον μήνα που διεξάγονται οι τελικοί των κυπέλλων των Ενώσεων Ποδοσφαιρικών Σωματείων της χώρας.

Μέχρι τώρα, στην Εύβοια ο ΑΟ Χαλκίς κατέκτησε τον τίτλο στον τελικό με τον Ταμυναϊκό (οι δύο ομάδες αγωνίζονται στη Γ Εθνική), στη Βοιωτία ο ΑΟ Θήβα επικράτησε με 2-1 του Κιθαιρώνα Καπαρελλίου, στην Ευρυτανία ο ΑΠΟΚ Βελούχι σήκωσε κούπα στον τελικό με τον Αίολο Καρπενησίου, στην Κόρινθο και στο κατ εξοχήν ντέρμπι ανάμεσα στον Πέλοπα Κιάτου και την Κόρινθο νικητής ήταν ο περσινός πρωταθλητής, ενώ στην Αρκαδία ο Παναρκαδικός επικράτησε εύκολα με 3-0 του ΑΣ Λεωνιδίου.

Ακόμα οι τελικοί έχουν ήδη διεξαχθεί στη Λέσβο (το κατέκτησε ο Αιολικός), στα Δωδεκάνησα όπου για πρώτη φορά αναμετρήθηκαν δύο ομάδες από την Κω και νικητή τον Αντίμαχο, ενώ σε Ρέθυμνο, Ηράκλειο, Σάμο, Κυκλάδες και Ηλεία το Κύπελλο βρίσκεται στην ημιτελική φάση.

Εδώ μπορείτε να δείτε αναλυτικά όλους τους φετινούς τελικούς καθώς και τις ημερομηνίες διεξαγωγής τους:

Έβρος: Ορέστης Ορεστιάδας – Θράκη Φερών 24/3/2018

Θράκη: Δόξα Νέου Σιδηροχωρίου – Δόξα Προσκυνητών 25/3/2018

Ξάνθη: Άρης Αβάτου – Ορφέας Ξάνθης 25/3/2018

Δράμα: ΑΕ Καλαμπακίου – ΓΣ Προσοτσάνης 25/3/2018

Καβάλα: Καβάλα – Βύρωνας Καβάλας 25/3/2018

Σέρρες: Πανσουλιακός – Απόλλων Παραλιμνίου 25/3/2018

Κιλκίς: Αναγέννηση Πλαγιάς – Αστέρας Μεγ.Βρύσης 25/3/2018

Μακεδονία: ΑΟ Καρδίας – ΠΑΟ Κουφαλίων 14/3/2018

Χαλκιδική: Άρης Παλαιοχωρίου – ΠΟ Καλλικράτειας 1/4/2018

Πέλλα: Αλμωπός Αριδαίας – Δόξα Μαυροβουνίου 17/3/2018

Ημαθία: Μέγας Αλέξανδρος Τρικάλων-ΠΑΟΚ Αλεξάνδρειας 14/3/2018

Πιερία: ΑΕ Καρίτσας – Εθνικός Ν.Κεραμιδίου 14/3/2018

Φλώρινα: Ερμής Αμυνταίου – Μακεδονικός Βεύης 19/3/2018

Καστοριά: Ομόνοια Βογατσικού – Ηρακλής Πολυκάρπης 24/3/2018

Κοζάνη: Μακεδονικός Φούφα – Κοζάνη 17/3/2018

Γρεβενά: Πυρσός Γρεβενών – ΑΕΠ Βατολάκκου 14/3/2018

Τρίκαλα: Βράχος Καστρακίου – Διγενής Νεοχωρίου ΔΕΝ ΟΡΙΣΤΗΚΕ

Λάρισα: Αχιλλέας Φαρσάλων – Οικονόμος Τσαριτσάνης 27/3/2018

Μαγνησία: Νίκη Βόλου – ΝΠΣ Βόλος 14/3/2018

Καρδίτσα: Απόλλων Μακρυχωρίου – ΑΟ Σελλάνων 21/3/2018

Ιωάννινα: Θρίαμβος Σερβιανών – Αγρ.Αστ.Άνω Καλαμά ΔΕΝ ΟΡΙΣΤΗΚΕ

Θεσπρωτία: Θεσπρωτός – Άρης Περδίκας 14/3/2018

Άρτα: Φιλέλληνες Πέτα – ΑΕ Ξηροβουνίου 11/3/2018

Πρέβεζα/Λευκάδα: Εθνικός Φιλιππιάδας – Τηλυκράτης 14/3/2018

Κέρκυρα: ΟΦ Αγίας Μαρίνας – Βολίδα Κάτω Γαρούνας 24/3/2018

Φθιώτιδα: ΑΟ Καλαποδίου – Οπούντιος Μαρτίνου 14/3/2018

Εύβοια: ΑΟ Χαλκίς – Ταμυναϊκός 1-0

Βοιωτία: Κιθαιρώνας Καραρελλίου – ΑΟ Θήβα 1-2

Φωκίδα: Φωκικός – Αστέρας Ιτέας 14/3/2018

Ευρυτανία: ΑΠΟΚ Βελούχι – Αίολος Καρπενησίου 2-0

Αιτωλοακαρνανία: Νέος Αμφίλοχος – ΑΕ Μεσολογγίου 1-0

Αθηνών: Αγία Παρασκευή – ΑΕ Κηφισιάς 21/3/2018

Δυτ. Αττικής: Ηρακλής Ελευσίνας – Μανδραϊκός 14/3/2018

Ανατ. Αττικής: Θύελλα Ραφήνας – Μαρκό 21/3/2018

Πειραιάς: ΑΟ Καραβάς – Εθνικός 14/3/2018

Κόρινθος: Πέλοπας Κιάτου – Κόρινθος 0-0, 5-3 πεν

Αχαΐα: Πανοβριακός – Διαγόρας Βραχνεΐκων 14/3/2018

Ηλεία: Ξενοφών Κρεστένων – Αστέρας Αμαλιάδας ή Νίκη Τραγανού ΔΕΝ ΟΡΙΣΤΗΚΕ

Ζάκυνθος: ΑΟ Τσιλιβή – Φλόγα Κυψέλης ΔΕΝ ΟΡΙΣΤΗΚΕ

Κεφαλλονιά: Παλληξουριακός – ΑΟ Πρόννοι 21/3/2018

Μεσσηνία: Καλαμάτα – Πάμισος Μεσσήνης 21/3/2018

Λακωνία: Ολυμπιακός Γυθείου – Ατρόμητος Συκέας ΔΕΝ ΟΡΙΣΤΗΚΕ

Αρκαδία: Παναρκαδικός – ΑΣ Λεωνίδιο 3-0

Αργολίδα: ΑΕ Ερμιονίδας – Αργοναύτης Νέας Κίου 14/3/2018

Κυκλάδες: Πανθηραϊκός – ΑΟ Πάγου, Θύελλα Καμαρίου – Άνω Μερά ΔΕΝ ΟΡΙΣΤΗΚΕ

Δωδεκάνησα: Δόξα Καρδάμαινας – Αντίμαχος Κω 0-4

Λέσβος: Αιολικός – Ατρόμητος Ανεμώτιας 2-0

Σάμος: Ημιτελική Φάση 24/3/2018

Χίος: Ηρακλής Θυμιανών – Δάφνη Δαφνώνα ΔΕΝ ΟΡΙΣΤΗΚΕ

Λασίθι: Κόρφος Ελούντας – ΟΦ Ιεράπετρας 19/3/2018

Ηράκλειο: ΠΑΝΟ Μαλλίων – Μινωϊκή, Μοίρες – Ατσαλένιος ΔΕΝ ΟΡΙΣΤΗΚΕ

Ρέθυμνο: Ερμής Ζωνιανών – ΑΕ Μυλοποτάμου, Επισκοπή – Αστέρας Ρεθ. 21/3/2018

Χανιά: ΣΥΝΚΑ – ΑΟ Παλαιόχωρας

 

Please follow and like us: